nieprzyjemna atmosfera samego zabiegu. To jednak zamierzchła przeszłość – wystarczy jedynie jedna wizyta, aby uciec od tego fałszywego wizerunku.
Obecnie dentyści stosują znieczulenia bardzo wysokiej jakości, co przekłada się na brak nieprzyjemnych odczuć w chwili na przykład wyrywania zębów. Po opróżnieniu strzykawki ze środkiem zabijającym ból możemy być pewni krótkiego i niezbyt bolesnego procesu pozbywania się zniszczonego elementu lub też jego naprawy.
Nie martwmy się odwiedzinami w gabinecie specjalisty. Umówmy się na spotkanie, przyjdźmy, usiądźmy w wygodnym fotelu i po chwili wróćmy do domu z usuniętą wadą. Nie potrzeba niczego więcej – trudno w tej sytuacji móc narzekać na jakość usług dentystycznych. Każdy chce zaprezentować się przed nami jak najlepiej.
Ocena zdjęć RTG zębów
Zdjęcia RTG zębów wykonywane są u osób w każdym wieku wówczas, gdy stają się one potrzebne dla oceny stanu zdrowia zębów. Najczęściej stają się one niezbędne podczas poważniejszego leczenia kanałowego lub poważniejszej ekstrakcji większej ilości zębów. Analizą zdjęć RTG zajmują się dentyści oraz niekiedy sami pracownicy wykonujący tego rodzaju badania diagnostyczne. Zdarza się również, że niektóre zdjęcia RTG muszą być bardzo szczegółowo opisywane, aby mogły naprawdę pomóc w prowadzeniu procesu leczenia zębów. Obecnie różnej wielkości zdjęcia RTG zębów wykonywane są we wszystkich przychodniach dentystycznych i są dostępne zarówno w darmowy sposób, jak i za specjalną dopłatą. Dzięki temu praktycznie wszyscy pacjenci mogą z nich korzystać.
Leczeniem wad zębowych zajmują się ortodonci razem z dentystami. Stomatolodzy są potrzebni wówczas, gdy podczas prowadzenia zabiegów ortodontycznych zachodzi potrzeba usunięcia jakiegoś zęba lub jego szlifowania. Pomagają oni także w samej diagnostyce wad zębowych i ustalaniu konkretnych etapów leczenia. Zdarza się również, że stale trzeba zmieniać metody, po które sięga się podczas współpracy z konkretnym pacjentem. Wszystko to sprawia, że nawet ci pacjenci, którzy posiadają bardzo poważne problemy mogą cieszyć się z efektów podjętego u nich leczenia. Oczywiście najbardziej skuteczne jest ono u dzieci i młodzieży, jednak również osoby dorosłe mogą korzystać z różnych metod leczenia ortodontycznego.
co to jest próchnica?
bakteryjna choroba zakaźna tkanek twardych zęba objawiająca się demineralizacją substancji nieorganicznych i następnie proteolizą substancji organicznych z powodu działania kwasów wytworzonych przez bakterie w płytce nazębnej w wyniku metabolizmu cukrów pochodzenia zewnątrz- i wewnątrzustrojowego.
Głównymi bakteriami odpowiedzialnymi za rozwój próchnicy są L. acidophilus oraz paciorkowce, a z nich najważniejsze to Streptococcus mutans. Inne próchnicotwórcze bakterie to: S. salivarius, S. mitis, S. sanguinis, S. faecalis. Bakterie te są zdolne do zainicjowania procesu próchnicowego, poprzez wytwarzanie kwasów w wyniku metabolizowania cukrów (głównie kwas mlekowy). Zakwaszone środowisko (pH poniżej 5,5) sprzyja demineralizacji szkliwa.
Ponadto bakterie te uczestniczą w powstawaniu płytki nazębnej. Stanowi ona doskonałe środowisko dla rozwoju bakterii pierwotnie tlenowych, a z czasem względnie beztlenowych.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C3%B3chnica_z%C4%99b%C3%B3w